Moderni slidinėjimo trasa rajone - jau šią žiemą

Slidininkų jau nuo seno pamėgtas Utrių kalnas Klaipėdos rajone žiemos sezoną pasitiks gerokai pasikeitęs. Mėgautis žiemos malonumais jis pakvies į modernią slidinėjimo trasą. Tikimasi, kad paskutiniai jos įrengimo darbai bus baigti dar šiais metais.

Rinkosi į talkas

Idėja Utriuose įrengti slidinėjimo trasą gimė, kai Vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ nariai svečiavosi Ignalinoje, kur aplankė ir ten esančią slidinėjimo trasą. Jie vieningai sutarė, kad Utrių kaime yra ne ką prastesnis kalnas. Be to, šioje vietovėje kažkada jau egzistavo slidinėjimo trasa, o slidininkai mėgėjai kiekvieną žiemą čia įrengdavo slidinėjimui skirtą plotą. Jau grįždami autobusu namo lapiškiai pradėjo dėlioti planus, kurie iš pradžių atrodė sunkiai įgyvendinami, tačiau visai netrukus ėmė virsti realybe – Lapių bendruomenės centras pradėjo įgyvendinti projektą „Slidinėjimo trasos įrengimas Utrių kaime“. Per vietos veiklos grupę „Pajūrio kraštas“ Lapių bendruomenės centrui, slidinėjimo trasai įrengti, skirta 590 tūkstančių litų. 60 500 litų prisidėjo ir Klaipėdos rajono savivaldybė. Noras turėti modernią slidinėjimo trasą lapiškiams kainavo nemažai laiko bei pastangų – jie savanoriškai rinkosi į talkas, kurių metu pjovė medžių šakas, krūmynus ir pan. Dabar jie juokauja, kad tada atrodė, jog šie darbai niekada nesibaigs. Savanorišką pagalbą siūlė sporto klubo „3 ąžuolai“ bei kiti entuziastai. Perspektyvus projektas neliko nepastebėtas. Spalio viduryje programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centre Anykščiuose vyko kasmetinė tarptautinė LEADER konferencija. Trečią kartą buvo rengiamas konkursas „LEADER apdovanojimai“. Lapių bendruomenės centro projektas „Slidinėjimo trasos įrengimas Utrių kaime“ tapo Metų verslo projektu. Ilgiausios slidinėjimo trasos ilgis ant Utrių kalno sieks 250 metrų.

Internete – tiesioginė transliacija

Vienas projekto iniciatorių Gintautas Rusteika, paklaustas, kada slidininkai galės išbandyti modernią slidinėjimo trasą, tvirtino, kad dar liko padaryti keletą smulkių darbų, tačiau tai taip pat atima nemažai laiko. Jis nurodė, kad lapkričio pabaigoje bus baigti elektros darbai, atvažiavę specialistai iš Suomijos pajungs hidrosistemą, siurblius, patikrins sniego gaminimo mašinas. „Tada beliks laukti -2 laipsnių šalčio, gaminti sniegą, ruoštis ir „paleisti“ trasą“, – sakė G. Rusteika. Lapių bendruomenės centro pirmininkė Laima Karbauskienė taip pat vylėsi, kad slidinėjimo trasa ims veikti dar šiais metais. „Šis projektas – didelis iššūkis. Jį reikia baigti iki kitų metų gegužės mėnesio, bet tikimės, kad pavyks šiemet. Yra likę trys pirkimai: apsaugos ir bilietų sistemų bei vidaus elektros darbų“, – aiškino L. Karbauskienė. G. Rusteika vardijo, kad praėjusiais metais 3,7 ha visuomenės poreikiams skirtame sklype buvo pastatytas keltuvas, siurblinė. Šiemet įrengta hidrosistema, pastatytas namelis, kuriame bus pardavinėjami bilietai. Dar planuojama įrengti nedidelę lauko kavinę, slidžių nuomos punktą. Taip pat bus padaryti apsaugos tinklai, sumontuotos kameros. Įdomu tai, kad slidinėjimo entuziastai internete tiesiogiai galės matyti, kaip atrodo kalnas. Anot G. Rusteikos, trasoje darbuosis mažiausiai 6 žmonės.

Netoliese analogų nėra

Utrių slidinėjimo trasoje veiks trys keltuvai. Moderniuoju per valandą bus galima pakelti 700 žmonių. Antrasis – skirtas pradedantiesiems, o trečiasis – silpnesnis. Pasak G. Rusteikos, praverstų dar bent vienas galingas keltuvas, kad slidininkų srautai būtų geriau reguliuojami.
Ilgosios, vadinamosios raudonos, slidinėjimo trasos ilgis sieks 250 metrų, mėlynos – 170 metrų, skirtos pradedantiesiems ir vaikams – apie 85 metrus. Šiais metais buvo pradėti ir sniego parko įrengimo darbai, formuojami tramplynai. Ateityje parkas irgi modernės. Vietos Utriuose ras ir lygumų slidinėjimo entuziastai, tačiau jie turėtų laukti dangaus pagalbos, t.y. natūralaus sniego. G. Rusteikos manymu, lankytojų srautai slidinėjimo trasoje bus didžiuliai. Pasak jo, kitos slidinėjimo trasos, turinčios tokį statų kalną ir galimybes, arti nėra. Projekto iniciatorių galvose kunkuliuoja mintys su dar daugiau idėjų – norima, kad ant kalno būtų galima pramogauti ne tik žiemą, bet visus metus.

Rita Rapalienė
2014-11-03
Šaltinis: https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/moderni-slidinejimo-trasa-rajone---jau-sia-ziema-1257960/

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram