KAIMO TURIZMO SODYBA PRIE ŠALTINIO

LT-96200, LAPIŲ K., VĖŽAIČIŲ SEN., KLAIPĖDOS R.
+37061032237

KAIMO TURIZMO SODYBA PRIE ŠALTINIO

Sodyba „Prie šaltinio“ įsikūrusi Lapiuose, vaizdingame kraštovaizdžio draustinyje ant Žvelsos slėnio krašto. Šios poilsio erdvės istorija unikali tuo, kad dabartinis šeimininkas veiklą vysto dar jo senelio 1924 metais įkurtoje sodyboje, o pirtis čia veikia nuo 1940-ųjų metų ir ilgą laiką buvo vienintelė visoje apylinkėje. Natūralus ir tyras sodyboje trykštančio šaltinio vanduo - šios sodybos akcentas. Senelio atrastas šaltinis sodybai suteikė ne tik vardą, bet ir kasdien teikia didžiausią malonumą jos svečiams. Vanduo - pats svarbiausias pirtyje, o sodyboje trykštantis šaltinio vanduo - ne tik skaidrus ir švarus, bet ir skanus. Sodyboje yra pirtis, 16 vietų kubilas, pratekančio šaltinio baseinas, židinys, 25 vietų salė, miegamieji kambariai. Sename obelų sode - senoviška klėtelė su židiniu ir kubilu lauke (ypač puikus poilsis 2-4 asmenims). Sodybos šeimininkai Gintas ir Rasa Rusteikos organizuoja turistinius žygius vaizdingais Minijos ir Žvelsos slėniais pėsčiomis, šaudymą iš lankų (visais metų laikais), turistinius žygius baidarėmis ir kanojomis ne tik vasarą, bet ir žiemą. Baidarių ar kanojų žygiuose vasarą turistai iš arti susipažįsta su didžiausia Žemaitijos upe Minija. Šilčiausiais vasaros savaitgaliais Minija ties Lapiais praplaukia net po 1000 baidarių mėgėjų. Ekstremalus plaukimas organizuojamas rudenį, pavasarį ir žiemą Žvelsos upe. Aprūpinama baidarėmis, gelbėjimosi liemenėmis, žemėlapiais ir maršrutų aprašymais, nuvežama ir parvežama į vietą. Kasmet gegužės trečią savaitgalį vyksta tradicinis „Minijos baidarių ralis“. Dalyvauti ralyje kviečiamos šeimos, didesni kolektyvai ir mėgstantys aktyvų poilsį gamtoje. Sodyboje registruotas baidarių klubas „Prie Žvelsos“. Žiemos metu nuomojamas slidinėjimo inventorius, kurį galima išbandyti Utriuose esančioje slidinėjimo trasoje su keltuvais.

ANTANO JASO ŽIRGYNAS

Gerdaujos g. 38, Rudaičiai, Klaipėdos rajonas
+37068612486

ANTANO JASO ŽIRGYNAS

Antano Jaso žirgyne laikoma 30 trakėnų veislės žirgų banda. Trakėnai kilę iš Rytų Prūsijos. Ši veislė žinoma nuo XI amžiaus, jais į karą jojo karaliai. Šiandien trakėnai – konkūrų žirgai. Žirgyne yra ir keletas žemaitukų. Ugdomi lenktynių žirgai. Čia kasmet organizuojamos ištvermės varžybos „Žemaitijos taurė“. Nuostabiame gamtos kampelyje esančiame žirgyne yra šiuolaikiškos erdvios arklidės, galima mokintis jodinėti šviesiame 800 kv/m manieže ir atviroje aikštelėje, gamtoje su palydovu arba individualiai, yra didelė smėlio grunto atvira jojimo aikštelė, dirbtinių kliūčių kompleksas, gera žirgų amunicija, sportininkų persirengimo kambarys, dušas, tualetas. Organizuojamos kelionės ant žirgų, čia galima palikti savo žirgą trumpam arba ilgam laikui. Visų žirgų duomenys yra saugomi kompiuterinėse laikmenose, todėl gyvūnai yra apsaugoti nuo vagyčių ir išvežimo. Žirgyno augintiniai parduodami Švedijoje, Šveicarijoje, Suomijoje, Rusijoje. Antano Jaso sodyboje, be kita ko yra laikomas ir bitynas.

KAIMO TURIZMO SODYBA UŽULAPIS

Užulapio g. 9, LT - 96200 Lapiai, Klaipėdos rajonas
+37061874400

Kaimo turizmo sodyba Užulapis

Kaimo turizmo sodyba “Užulapis” siūlo pirties, nakvynės, pasiplaukiojimo baidarėmis Minijos upe paslaugas. Vieta kaime, vienkiemyje, mėgstantiems privatumą. Sodyboje taip pat yra šildomas baseinas, kubilas, tinklinio aikštelė, įžuvintas tvenkinys. Svečiai sodyboje laukiami visais metų laikais. Sodyboje yra tvenkinys, kuriame vasarą smagu pasipliuškenti kaitinant saulei, o žiemą - po pirties atvėsinti įkaitusį kūną. Romantikos pasiilgusiems siūloma pirtis po atviru dangumi - karšto vandens kubilas 6-8 žmonių kompanijai. Sodybos kieme yra krepšinio bei tinklinio aikštelės, supynės vaikams.

BITININKAS ARVYDAS LEKETAS

Lankų g. 44, Žvelsėnai, Klaipėdos rajonas
+37064801204

Bitininkas Arvydas Leketas

Parduoda medų ir įvairius bičių produktus: duonelę, žiedadulkes, medų su koriu ir t.t.

TURISTINĖ STOVYKLA MINIJOS SENVAGĖ

Rudaičių k., Vėžaičių sen., Gargždų r., Klaipėdos rajonas
+37068355583

Turistinė stovykla Minijos senvagė

„Minijos senvagė“ – tai turistinė stovyklavietė įsikūrusi nuostabioje senslėnio kraštovaizdžio draustinyje. Geras susisiekimas tik 7 km nuo Gargždų ir 4 km nuo automagistralės Vilnius – Klaipėda. Netoli stovyklavietės puikuojasi Gerduvėnų piliakalnis. Stovyklavietę puošia Minijos upės vingiai, nuostabi gamta. Stovyklavietėje gali pailsėti nuo miesto šurmulio, puikiai tinka sąskrydžiams, savaitgalio pramogoms su šeima. Norintiems pasikaitinti siūloma mobili pirtis, baidarių nuoma. Įmonėms organizuojami renginiai. stovyklavietėje yra WC, pavėsinės, lauko baldai, šašlykinė, futbolo aikštelė, malkos laužui, tinklinis, gėlas vanduo, mobili pirtelė. Pirtis kūrenama malkomis sušildys ne tik Jūsų kūną, bet ir sielą. Jauki vieta tikram poilsiui.

DAIVA IR VIDMANTAS MAŽEIKIAI, ŪKININKAI

Lapiai
+37065284520

Daiva ir Vidmantas Mažeikiai, ūkininkai

Gyvena Lapiuose. Savo ūkyje gamina ir parduoda sūrį, varškę, grietinę, sviestą.

PARDUOTUVĖ ŽVELSA
MAISTO PREKĖS IR NE TIK

Žvelsos g. 10, Lapiai, Klaipėdos rajonas
+37060405464

Parduotuvė Žvelsa
Maisto prekės ir ne tik

Lapių centre antrus metus veikia parduotuvė „Žvelsa“. Emigracijoje praleidę 7 metus, Lilija ir Tomas Šarapnickai su šeima grįžo į gimtąjį kaimą ir nusprendė kurti šeimos verslą - įkūrė parduotuvę. Čia įvairus asortimentas, visada sulaukiama naujovių. Parduotuvėje gaminama kava, kakava, arbata, galima nusipirkti karštų užkandžių. Kavą, užkandžius perka užsukę poilsiautojai, turistai. Tiekiama šviežia ir rūkyta žuvis, šviežūs kepiniai ir skanumynai, prekiaujama medumi, bičių produktais. Prekiaujama maisto produktais, gėrimais, būtiniausiomis buities prekėmis, kaimo žmogui reikalingomis ūkio prekėmis.

PARDUOTUVĖ ALBARUS

Žvelsos g. 30, Lapiai, Klaipėdos rajonas
+37061633790

PARDUOTUVĖ ALBARUS

Maisto produktai, kasdieninės paklausos, namų apyvokos ir buities prekės, cigaretės, tabako gaminiai, alus - mažmeninė prekyba.

SKANI NAUDA

Lapiai, Klaipėdos rajonas
+37068090967

Skani nauda

Algirdas Pronskus, besilaikantis sveikos gyvensenos, po įvairiausių mitybos eksperimentų padarė išvadą, kad tik sveiki, nerafinuoti produktai, saikas ir jų įvairovė padeda išspręsti daugelį sveikatos problemų ir pagerinti gyvenimo kokybę. Sveikus maisto produktus jis įsigyja iš patikimų ir patikrintų Lietuvos smulkiųjų ūkininkų, kai ką augina pats ir gamina įvairius pagardus kasdienei, sveikai mitybai.
Prieš dešimtmetį uostamiestį išmainęs į Rudaičių kaimą, Algirdas Pronskus įkūrė individualią įmonę. Savo namuose jis turi pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimus įrengtas gamybos patalpas, kur gamina sveikatai palankią produkciją. A.Pronskus spaudžia kanapių, moliūgų, sėmenų, judros, saulėgrąžų aliejų, prekiauja ir kitais savo pagamintais produktais: skrudintų kanapių pabarstėle, kanapių viršūnėlių, žiedų, lapelių arbata, arbatžolėmis iš Minijos draustinio pievų – gauromečio, raudonųjų dobilų, čiobrelių ir kitomis. Šaltuoju metu gamina sveikatinimo priemones su alijošiumi, medumi, imbieru.Jis taip pat siūlo termiškai neapdorotus grūdinių kultūrų produktus – belukštes avižas ir jų dribsnius, baltuosius grikius. Sau ir draugams kepa vaisių, riešutų ir sėklų duonelę „Skaninauda“ – be pridėtinio cukraus ir mielių, su obuolių raugu.
pencilphone-handsetmap-markerearth linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram